DGYF-S500C Heat Induction Cap Sealing Machine
Shandong China Coal Industry&Mining Supplies Group
Contact Now
Place of Origin : China
Brand Name : China Coal
Certification : ISO,MA,CE,SGS,TUB,BV
Model Number : DGYF-S500C
MOQ : 1 set
Price : CONSULTATIVE
Packaging Details : carton box,plastic bags,wooden cases or as your requirement
Delivery Time : shipped in 3days after payment
Payment Terms : TT/L/C/Wester Union/ Paypal
Supply Ability : 5000 sets/month
Contact Now
induction sealer,Induction Cap Sealing Machine,heat induction sealer
,induction sealing machine,manual induction sealing machine,induction sealer machine
ChinaCoal02
www.chinacoalintl.com
www.leadingpacking.com
zhongmeixx12@gmail.com
DGYF-S500C Heat Induction Cap Sealing Machine Introduction
DGYF-S500C Heat Induction Cap Sealing Machine Introduction Specification
Model
DGYF-S500A
DGYF-S500B
DGYF-S500C
voltage
110V/220V 50/60Hz
Power
500W
500W
600W
Capacity
0-50pcs/min
Sealing Diameter
20-100mm
15-35mm
Machine weight
5kg
5kg
Machine size
340*290*150mm
340*290*150mm
340*290*150mm